Platforma Dziedzictwa Kulturowego
Obszarów Wiejskich

Uniwersytet Rolniczy w Krakowie

Godło Polski

Obserwatorium Rozwoju i Dziedzictwa Kulturowego Regionów
Uniwersytet Rolniczy w Krakowie

Koordynator współpracy: dr hab. Wioletta Knapik, prof. URK
Obserwatorium prowadzi badania, wydaje publikacje, w tym ekspertyzy, raporty, jak również inne opracowania dotyczące wybranych aspektów rozwoju regionalnego, dziedzictwa kulturowego regionów, przemian zachodzących na obszarach wiejskich i podmiejskich.

obserwatorium


Muzeum Elektroniki w Krakowie
Muzeum Elektroniki filia w Chorzowie

Koordynatorzy współpracy: Artur i Łukasz Bazarnik
Muzeum Elektroniki w Krakowie udostępnia kilkadziesiąt interaktywnych stanowisk, które umożliwiają przetestowanie archaicznego sprzętu i oprogramowania. Na wystawie eksponowana jest zabytkowa elektronika produkcji polskiej oraz wiele komputerów i konsol do gier z różnych okresów. Ekspozycja stała Muzeum Elektroniki znajduje się także w Chorzowie.

heritage


Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery

Koordynator współpracy: Jakub Rzepecki
Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery we Wrocławiu – miejsce, w którym można obejrzeć szereg wyjątkowych eksponatów techniki podziwiając zawartość gablot, jak i poznać gry z pierwszej ręki – grając na blisko pięćdziesięciu stanowiskach (komputerach, konsolach, maszynach arcade).


Politechnika Śląska w Gliwicach
Koordynator współpracy: dr inż. Dariusz Zdonek
Wydział Organizacji i Zarządzania (Department of Economics and Informatics, Faculty of Organization and Management, Silesian University of Technology in Gliwice).


Serwis Digital Heritage

Koordynator współpracy: dr inż. Karol Król, prof. URK
Laboratorium Cyfrowego Dziedzictwa Kulturowego współpracuje z serwisem internetowym https://digitalheritage.pl. W serwisie DigitalHeritage są publikowane treści związane z upowszechnianiem, digitalizacją, ochroną, przechowywaniem i zachowaniem obiektów cyfrowego dziedzictwa kulturowego.

Digital Heritage

Czytaj więcej...

Mapowanie muzeów cyfrowego dziedzictwa kulturowego w Polsce (DigiMap) Projekt DigiMap jest realizowany w ramach RID i działania 2.1 pt. Finansowanie mini-projektów badawczych – wsparcie badań naukowych i prac rozwojowych z zakresu zarządzania mających wpływ na otoczenie społeczno-gospodarcze w regionie. Kierownikiem projektu jest dr inż. Karol Król z Katedry Gospodarki Przestrzennej i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.  Zdaniem kierownika projektu, dr Karola Króla: Podobnie jak istnieją w Polsce szlaki architektury
Mapowanie słów kluczowych dziedzictwa kulinarnego „Babci Józi” (BaJa) Projekt BaJa jest realizowany w ramach działania 2.1 pt. Finansowanie mini-projektów badawczych – wsparcie badań naukowych i prac rozwojowych z zakresu zarządzania mających wpływ na otoczenie społeczno-gospodarcze w regionie. Kierownikiem projektu jest dr inż. Karol Król z Katedry Gospodarki Przestrzennej i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Niniejsze badania są częścią projektu pt. Większy potencjał nauk o zarządzaniu i jakości poprzez lepsze

heritage

Digital trial

Muzeum Elektroniki w Krakowie

RID

projekt BaJa